Skagerwaard Berkenweg is een dagbesteding waar vooral cliënten komen met Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH) en/of een chronische aandoening als MS, Parkinson, etc. Het biedt activiteiten en/of behandeling die overdag plaatsvinden en die gerelateerd zijn aan het werk of daar een alternatief voor bieden. De nadruk ligt op mogen deelnemen, kent een uitnodigende begeleidingsstijl en een behandelende benadering met als doel ontwikkeling na hersenletsel. De verscheidenheid aan activiteiten en/of behandeling helpt om de zelfredzaamheid te vergoten dan wel te behouden, te ontdekken wat je nog wél kunt. Een van de activiteiten betreft het open Atelier. In het open Atelier werken zij met klei, een materiaal dat uitnodigt tot creativiteit en het ontwikkelen van unieke kunstwerken. Het werken met klei is niet alleen een proces van handenarbeid, maar ook een kans om anders te denken, problemen op een vernieuwende manier op te lossen en de geest te stimuleren.
Tineke Jansen, cliëntbegeleider Skagerwaard – Berkenweg: ‘Momenteel missen we nog een keramiekoven in ons atelier en dat beperkt de mogelijkheden voor onze deelnemers om hun werk te finaliseren. Een keramiek-oven is essentieel om de klei-objecten te bakken, zodat ze de juiste afwerking krijgen en echt tot leven komen. We roepen bedrijven, stichtingen en particulieren op om ons te helpen deze droom te verwezenlijken. Samen kunnen we de kracht van creativiteit en zelfexpressie naar nieuwe hoogtes brengen.’
Heb jij een keramiek-oven of heb jij een oplossing? Neem dan contact op met Schager Uitdaging via info@schageruitdaging.nl.
Heeft jouw maatschappelijke organisatie een hulpvraag of behoefte aan bepaalde materialen/ meubilair? Of heeft jouw bedrijf of onderneming ook mooi aanbod, waar verenigingen en/of stichtingen mee geholpen kunnen worden? Neem dan ook contact op met de Schager Uitdaging via info@schageruitdaging.nl. Dan gaat de Schager Uitdaging opzoek naar een match!